The facts & figures

About PWPW (Polish Security Printing Works)

One of Europe’s most advanced companies in the security printing sector, PWPW prints high-security items such as passports, visas, banknotes and payment cards. PWPW’s existing access control system was no longer supported by the manufacturer, so it wanted a replacement to ensure the high levels of security it needs. The PWPW factory isn’t a straightforward site to protect, however. It’s a complex of eleven buildings built at different times and the layout is complicated due to many disparate passageways and staircases.

 

ponad 3000 posiadaczy karty

 

470 drzwi

 

2 lokalizacje (kolejne wkrótce)

 

Integracja z systemami biometrycznymi 3D

Wyzwanie

Wysokie bezpieczeństwo i swoboda wyboru

PWPW potrzebowała wymiany istniejącego systemu kontroli dostępu. A ponieważ drukuje przedmioty o wysokim poziomie bezpieczeństwa, wymaga wysokiego poziomu bezpieczeństwa i ochrony. Chciała, aby nowy system był otwarty na integracje, łatwo dostosowywał się do przyszłych potrzeb i oferował możliwość centralizacji kontroli dostępu. PWPW zależało również na kupowaniu od stabilnego producenta oferującego stałe wsparcie – bez konieczności korzystania z jego produktów i usług.

Polska_Wytwórnia_Papierów_Wartościowych_widok_od_ulicy_Zakroczymskiej

Co oni zrobili

Pierwszy krok w kierunku centralizacji

Po rygorystycznych poszukiwaniach międzynarodowych, obejmujących spotkania z co najmniej 12 producentami i wizyty u użytkowników końcowych w celu zobaczenia systemów w działaniu, PWPW wybrało kontrolę dostępu AEOS. Firma wybrała niezależnego integratora Team Systems do zainstalowania systemu AEOS w swojej centrali i jeszcze jednym miejscu. W przyszłości planuje rozszerzyć AEOS na inne zakłady — jego ostatecznym celem jest umożliwienie pracownikom korzystania tylko z jednej karty kontroli dostępu we wszystkich jego obiektach.

Kluczowe korzyści

Zwiększone bezpieczeństwo i elastyczność

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa AEOS umożliwił PWPW uzyskanie certyfikatu ISO 14298.
  • Łatwo integruje się z innymi technologiami, takimi jak czytniki biometryczne.
  • Jeśli przepisy ulegną zmianie, można łatwo dostosować się do nowych wymagań.
  • Brak uzależnienia od dostawcy – PWPW ma swobodę wyboru produktów i usług innych firm.
  • Umożliwia korzystanie z jednego scentralizowanego, w pełni zunifikowanego systemu.
news_5c7e74c61020ee3340778b991f8883eb
Quote
„Po tak dogłębnym zbadaniu rynku mamy pewność, że podjęliśmy słuszną decyzję, wybierając firmę Nedap i jej system kontroli dostępu AEOS. Zapewnia on wszystko, czego aktualnie potrzebujemy, a oprócz tego daje nam możliwość rozbudowy i dostosowania do przyszłych zmian. Co więcej, doceniamy swobodę korzystania z usług różnych instalatorów, co pozwala nam wybrać właściwą firmę do każdego projektu i lokalizacji. Mamy też możliwość korzystania z konkurencyjnych stawek
za usługi i serwis”

Piotr Sitko, Zastępca Dyrektora ds. Bezpieczeństwa w PWPW